Loading…

Kazakistani s’e njeh Kosovën, lavdërohet nga Serbia

  • 15/11/2016 | 23:08

Kazakistani s’e njeh Kosovën, lavdërohet nga Serbia

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq e ka vlerësuar sot qëndrimin e Kazakistanit për mosnjohjen e Kosovës.

Medie serbe, duke njoftuar për qëndrimin treditor të Vuçiqit në këtë vend aziatik, republikë sovjetike, thonë se Vuçiq sot është takuar me kryeministrin e këtij vendi Bakitxhan Abdiroviq Sagintajev, transmeton koha.net

Me këtë rast, kryeministri serb ka theksuar se “Serbia e çmon jashtëzakonisht shumë qëndrimin e Kazakistanit, të kryetarit të këtij vendi Nursulltan Nazarbajev, për respektimin e integritetit territorial të Serbisë si dhe për votimin kundër të Kazakistanit për pranimin e Kosovës në UNESCO.”

Kjo, sipas Vuçiqit, tregon nivelin e lartë të marrëdhënieve Kazikastan – Serb.

Kryeministri serb, me bashkëpunëtorë po bisedon për zgjerimin e bashkëpunimit ekonomik ndërmjet dy vendeve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë