Loading…

Katër ish-këshilltarët e Hashim Thaçit po qëndrojnë në Hagë

  • 27/06/2022 | 14:37

Katër ish-këshilltarët e Hashim Thaçit po qëndrojnë në Hagë

Ish-këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Veli Bytyqi, me një postim në rrjetin social Facebook, ka shkruar se me ish-kolegët nga presidenca po qëndrojnë në Hagë, ku atje kanë shkuar për takim te ish-presidenti Thaçi dhe te të akuzuarit e tjerë nga Dhomat e Specializuara, shkruan Gazeta Metro.


Bytyqi tha se atje po qëndron me disa miq dhe kolegë.

“Bashkë me miq e kolegë në Hagë të Holandës”, shkroi ai.

Në foton e postuar shihen edhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Blerim Shala, ku pas vitit 2016 ishte emëruar këshilltar i Thaçit.

Gjithashtu me Bytyqin po qëndrojnë edhe ish-këshilltari Ismajl Syla, dhe ish-shefi i Agjencisë Kosovare për Inelegjencë Bashkim Smakaj, i cili pas përfundimit të mandatit, ishte emëruar këshilltar i Thaçit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë