Loading…

Katari vendos një rekord negativ në Botërore

  • 26/11/2022 | 11:26

Katari vendos një rekord negativ në Botërore

Katari është jashtë Kupës së Botës. Ëndrra e tyre ka përfunduar dhe ata tashmë i kanë thënë lamtumirë Botërorit.


Pas dy ndeshjeve dhe dy humbjeve, nikoqirët kanë zero pikë dhe janë eliminuar, pa asnjë shans për të kaluar në 1/8 e finales në ndeshjen e tretë.

Kështu Katari bëhet nikoqiri më i dobët në historinë e Kupës së Botës.

Vetëm Afrika e Jugut, kur priti Kupën e Botës në vitin 2010, u eliminua në fazën e grupeve të turneut që organizoi, por të paktën ata patën një shans për të kaluar në raundin tjetër në ditën e fundit të ndeshjes, diçka që nuk ka ndodhur për Katarin.

Skuadra e Felix Sanchez e filloi turneun e tyre me një humbje 2-0 në ndeshjen hapëse kundër Ekuadorit, dy golat e Enner Valencias që vulosën lojën në pjesën e parë.

Gjërat nuk shkuan më mirë në ndeshjen e dytë kundër Senegalit, që e humbi me rezultat 3:1

Këto dy rezultate nënkuptojnë një lamtumirë të parakohshme për ta në këtë Botëror.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë