Loading…

Kastrati po synon të realizojë një premtim elektoral, por partnerët qeverisës s’po e përkrahin

  • 14/01/2018 | 22:46

Kastrati po synon të realizojë një premtim elektoral, por partnerët qeverisës s’po e përkrahin

Qëndron Kastrati, më 22 dhjetor e ka bërë betimin si kryetar i Kamenicës, por sikur edhe në disa komuna të tjera, bashkë me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, nuk kanë zgjedhur kryesuesin e as drejtorët.


Kastrati po synon që të mbajë një premtim të bërë në garën elektorale, me rastin e përzgjedhjes së drejtorëve të drejtorive, raporton KTV.

Por, për një ide të tillë, janë skeptikë në AAK.

Në bazë të marrëveshjes për bashkëqeverisje, Lëvizja Vetëvendosje do të ketë 65 të pushtetit e AAK-ja 35 % bazuar në numrin e votave të marra në rundin e parë.

Kryetari Kastrati ka pranuar se do të takohen edhe me përfaqësuesit e Aleancës Kosova e Re, për të shqyrtuar mundësinë e bashkëpunimit, derisa u mungon edhe një votë për të krijuar shumicën në asamble.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë