Loading…

Kastrati përplaset me deputetët e VV’së: Pini naj paracetamol ose çka pini ju të Vetëvendosjes

  • 02/06/2021 | 12:16

Kastrati përplaset me deputetët e VV’së: Pini naj paracetamol ose çka pini ju të Vetëvendosjes

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati është përplasur në Komisionin për Integrime Evropiane me deputetët e VV-së duke kërkuar nga administrata që t’ua jap ndonjë paracetamol ose çkado që pinë Vetëvendosja.


“Jepja një paracetamol, nëse ka administrata, ose çka do që pinë këta të LVV-së”, tha ai.

Deputetët e PDK-së, Ardian Kastrati dhe Blerta Deliu e kanë lëshuar në shenjë proteste mbledhjen e komisionit për Integrime Evropiane pasi që Zëvendëskryeministri Bisnik Bislimi ka refuzuar të ju përgjigjet në pyetje.

Kastrati e ka pyetur Bislimin për qëndrimet e Vetëvendosjes ndër vite duke iu referuar “Albin Kurtit si lider suprem”.

Ai tha se Bislimi duhet të tregojë nëse LVV-ja ka ndryshuar tashmë qëndrimet pasi që është në pushtet, e nëse po tenton që ta dërgojë vendin edhe njëherë në zgjedhje të jashtëzakonshme.

Pasi që Kastrati iu referua Kurtit si “lider suprem”, kanë reaguar deputetët e LVV-së që janë anëtarë të komisionit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë