Loading…

Karateistja Alma Loki, e mund kundërshtaren serbe, fiton medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik

  • 24/02/2024 | 15:09

Karateistja Alma Loki, e mund kundërshtaren serbe, fiton medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik

Karateistja, Alma Loki fitoi medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik, pasi mundi kundërshtaren serbe, Neda Millosheviq.


Ndeshja u mbajt në Podgoricë, ndërsa Loki shënoi pesë fitore, medaljen e fitoi në mundjen e fundit.

“Është kjo medalja e parë ndërkombëtare e karatesë tonë në disiplinën kata”, thuhet në njoftimin e “Kosovo Olympic Committee”, raporton Klankosova.tv.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë