Loading…

Kaq raste me virus janë aktive në Kosovë

  • 25/03/2022 | 08:08

Kaq raste me virus janë aktive në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 666.


Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.469, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,130

Në 24 orët e fundit janë dhënë 279 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.820.637 doza të vaksinës.

Deri më sot 819.736 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 99.559 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë