Loading…

Kaq raste aktive me virus janë në Kosovë

  • 02/07/2022 | 08:10

Kaq raste aktive me virus janë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se numri i rasteve aktive me koronavirus është 730.


Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.399, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3.140 persona.

Në 24 orët e fundit janë vaksinuar 25 persona.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.830.615 doza të vaksinës.

Deri më sot 823.746 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë