Loading…

Kapet bunkeri me barna të kontrabanduara në një barnatore në Prishtinë

  • 23/02/2022 | 16:37

Kapet bunkeri me barna të kontrabanduara në një barnatore në Prishtinë

Dogana e Kosovës ka kapur një bunker me barna të kontrabanduara në një barnatore në Prishtinë, shkruan Gazeta metro.


Prishtinë 23 shkurt 2022 njëstiet e Doganës së Kosovës kanë organziuar kontrolla në tri barnatore në qytetin e Prishtinës.

Me ketë rast është hasur në 482 artikuj të ndryshëm (482 lloje të Barnave) të kontrabanduar / pa dokumentacion përcjellës, me vlerë rreth 10,000.00 Euro.

Me ketë rast malli është sekuestruar dhe është proceduar me tutje në procedurë kundërvajtse.

Dogana e Kosovës në bashkëpunim me autoritetet kompetente do të vazhdojë të ushtroj kontrolla në kuadër të realizimit të detyrave dhe përgjegjësive të saj, me qëllimin e vetëm parandalimin e veprimtarive ilegale në të gjithë territorin e Republikës së Kosovës.

Më poshtë pamjet e publikuara nga Dogana. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë