Loading…

Kapën mbi 25 kg drogë në autobusin Prishtinë-Tiranë

  • 13/01/2017 | 14:21

Kapën mbi 25 kg drogë në autobusin Prishtinë-Tiranë

25 kilogramë narkotikë e llojit marihuanë është kapur në pikën kufitare të Vermicës nga Dogana e Kosovës.

Marihuana transportohej përmes linjës së autobusit Prishtinë – Tiranë – Prishtinë dhe është kapur pas një kontrolli të detajuar që i është bërë autobusit.

“Gjatë kontrollit të ushtruar nga oficerët doganorë të valixheve të udhëtarëve në dy prej tyre është hasur në lënde të dyshuar narkotike e llojit marihuanë në sasi totale prej 25.8 kilogramë”, thuhet në komunikatën e Doganës.

Pas bashkëpunimit me policinë është identifikuar edhe personi në pronësi të valixheve i cili është arrestuar nga ana e Policisë së Kosovës.

Rasti së bashku me lëndën narkotike i është dorëzuar Policisë për vazhdimin e hetimeve./gazetametro.net

drogaaaa dorgje

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë