Loading…

Kapen mbi 2000 kg cigare dhe duhan i grirë i kontrabanduar

  • 02/06/2021 | 16:00

Kapen mbi 2000 kg cigare dhe duhan i grirë i kontrabanduar

Dogana e Kosovës sot ka organizuar një aksion ku është sekuestruar një sasi e konsiderueshme e cigareve dhe duhanit të grirë të kontrabanduar.


Njësit e Doganës sot në Mitrovicën veriore kanë kryer një kontroll në një depo të dyshuar për mallra të kontrabanduara.

Gjatë kontrollit janë gjetur sasi të konsiderueshme të këtyre dy produkteve të cilat dyshohet se janë futur të kontrabanduara.

Njësitet antikontrbandë kanë bërë konfiskimin e duhanit dhe cigareve derisa sipas urdhrit të Prokurorisë themelore në Mitrovice dhe nën udhëheqjen e tyre është duke u intervistuar pronari. Sasia e konfiskuar sot është 2100 kilogramë cigare dhe 200 kilogramë duhan i grirë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë