Loading…

Kapen 34 kilogramë kokainë në kamionin e shqiptarit në Itali

  • 05/07/2022 | 23:54

Kapen 34 kilogramë kokainë në kamionin e shqiptarit në Itali

Një shqiptar ka përfunduar në prangat e policisë italiane, pasi në kamionin e tij u gjetën 34 kilogramë kokainë, e cila kap vlerën e tre milionë eurove.


Shoferi shqiptar po udhëtonte drejt veriut të Italisë derisa u ndalua në autostradën Brenner, për një kontroll nga policia rrugore në pikën e pagesës në Vipiteno.

Ai u transferua në burgun e Bolzanos dhe këto ditë pritet të dalë para gjykatës.

Shqiptari mund të përballet me burgim nga nëntë deri në 30 vjet.

Sipas medieve italiane, droga ishte e destinuar për tregun e Tirolit të Jugut.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë