Loading…

Kaos në takimin Biden-Putin: Gazetari amerikan tregon se çka po ndodh jashtë vilës

  • 16/06/2021 | 14:28

Kaos në takimin Biden-Putin: Gazetari amerikan tregon se çka po ndodh jashtë vilës

Presidenti amerikan, Joe Biden dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin sapo shkrepën foton e tyre të parë në takimin historik, i cili po zhvillohet në rezidencën Villa La Grange në Gjenevë.


Gazetari i ‘Wall Street Journal’, Andrew Restuccia ka ndarë në ‘Twitter’ një foto jashtë rezidencës. Ai shkruan se është krijuar një situatë tensionuese mes gazetarëve rus dhe amerikanë.

“Skenë kaotike jashtë vilës ku Putin dhe Biden po takohen. Gazetarët rusë po nguten për pozicionin dhe zyrtarët amerikanë po u thonë atyre të qëndrojnë prapa”, shkruan ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë