Loading…

Kankuni një vend përrallor (Foto)

  • 05/11/2016 | 12:23

Kankuni një vend përrallor (Foto)

Në Gadishullin Jukatan, përkatësisht në Meksikë ndodhet pika turistike e Kankunit, në afërsi të rrënojave të lashta të Majave dhe pyjeve të xhunglës.

Qyteti është i vendosur në Detin e Karaibeve, dhe është një nga pikat më lindore në Meksikë.

Cilësohet si ndër vendet më të favorizuara për pushime, pasi që ka një bukuri në vete dhe ku mund të kryesh aktivitete të ndryshme sportive si golf, not, aventura me makina, duke i kthyer pushimet  në një aventurë të vërtetë.
cancun_abaut

 

Në këtë qytet turizmi filloj që nga viti 1974, nga një projekt për zhvillimin e turizmit në Meksikë, dhe që nga ajo kohë u bë pika më e vizituar turistike atje dhe më gjerë.
maxresdefault
cancun

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë