Loading…

Kanguri që dhuron dashuri (VIDEO)

  • 26/11/2016 | 15:26

Kanguri që dhuron dashuri (VIDEO)

Abigail është kanguri që falë dashuri, dhe e cila ndoshta është kafsha e shpëtuar më e dhembshur në botë.

Çdo ditë ajo lejon kujdesataren e saj të dijë se sa falënderuese është, duke e përqafuar.

Kur ajo mbërriti në strehimoren e kangurëve me emrin Alice Spring, ajo ishte vetëm 5 muaj.

10 vite kanë kaluar dhe Abigail jozyrtarisht është shpallur “mbretëresha e strehimores”.

Edhe kujdestarja e saj pëlqen ta përqafojë atë . Rituali i Abigail zhvillohet që sa vite dhe kujdestarët nuk mund ta paramendojnë veten pa këtë kafshë të dashur./gazetametro.net

rescued-hugging-kangaroo-abigail-australia-3

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë