Loading…

Kanë përfunduar xhirmet e filmit “Një tregim Prishtine”

  • 28/02/2017 | 16:36

Kanë përfunduar xhirmet e filmit “Një tregim Prishtine”

Kanë përfunduar xhirimet e filmit “Një tregime Prishtine” me regji nga Burbuqe Berishës, dhe skenar të Getoarbë Mulliqi Bojaj.


Xhirimet  e këtij filmi kanë filluar në dhjetor të vitit të kaluar, ndërsa pritet që prmeiera të jepet në qershor të këtij viti.

Ky film sjellë historinë e një familje e cila e ka të sëmurë djalin nga leukemia dhe vështirësitë që hasin nga deri të shërimi i saj që përfundon me shërimin e tij, duke paraqitur dy linja dramatike, atë familjare dhe korruptive.

Në këtë film në rolet kryesore janë aktorët Tetua Krasniqi dhe Donat Qosja, poashtu edhe aktorë tjerë; Aurita Agushi, Luran Ahmeti, Ylber Bardhi, Edison Kastrati, Myrvete Kurtishi, Lis Tafa, Artiola Hamdijaj. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë