Loading…

Kanë përfunduar xhirimet e filmit ‘Një muaj’

  • 04/05/2017 | 17:09

Kanë përfunduar xhirimet e filmit ‘Një muaj’

Kanë përfunduar xhirimet e filmit të metrazhit të shkurtër “Një muaj”


Ky film ka filluar xhrimet në muajin prill, derisa ishte e paraparë që me 3 maj të përfundonin. Filmi “Një muaj” është  prodhim i ‘Broken Branch Production’, i mbështetur nga Qendra Kinematografike e Kosovës.

“Një Muaj” trajton problemet e personave me nevoja të veçanta dhe vështirësitë e të mbijetuarit në skema sociale. I bazuar në ngjarje të vërtetë, ky rrëfim sjell ballafaqimet e kësaj kategorie në margjinat e përditshmërisë së Prishtinës.

Ky film është me skenar dhe regji nga Zgjim Terziqi dhe producent Agon Syla, ndërsa  luajnë aktorët e njohur të kinematografisë sonë si Luan Jaha, Makfire Miftari, Shengyl Ismaili, Irena Cahani, Fatmir Spahiu, May-linda Kosumoviç, Rinesa Qeriqi, Era Balaj.

Filmi pritet të shfaqet në muajin shtator./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë