Loading…

Kandidati me fat i VV, që numri i partisë e bën deputet

  • 26/05/2017 | 12:09

Kandidati me fat i VV, që numri i partisë e bën deputet

KQZ ka tërhequr shortin për numrat me të cilët partitë politike do të garojnë në zgjedhjet e 11 qershorit.


Zakonisht në zgjedhjet e kaluara, ai kandidat për deputet që i ka rënë të ketë numrin e njejtë në listën zgjedhore me atë të partisë apo koalicionit të tij, është zgjedhur deputet, shkruan gazetametro.net.

Kjo për faktin se shumë votues kanë rrumbullaksuar dy herë numrin e partisë, në vendin ku duhet të rrumbullaksohet partia, e edhe te numri i kandidatit për deputet.

Te Vetëvendosje, me fat ka dalë të jetë kandidati që ka kaluar nga LDK në AAK e më pas në VV, Ali Lajçi.

Ai ka numrin 35 në listën e kandidatëve për deputetë të këtsaj partie.

E gjatë tërheqjes së shortit për caktimin e numrave të partive politike, Vetëvendosje, gjithashtu do të garojë me numrin 35. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë