Loading…

Kandidatët për rekrutë të FSK’së, Ministria e Mbrojtjes njofton rreth testit fizik

  • 02/12/2021 | 12:56

Kandidatët për rekrutë të FSK’së, Ministria e Mbrojtjes njofton rreth testit fizik

Ministria e Mbrojtjes i njofton kandidatët për rekrut në Forcën e Sigurisë së Kosovës, se nga data 06.12.2021 deri më 10.12.2021 do të organizohet testi fizik në pesë kazermat e FSK-së.


Testi fizik organizohet në këto kazerma: kazerma “Adem Jashari” në Prishtinë, kazerma “Skënderbeu” në Ferizaj, kazerma “Ushtarët e Nato-së” në Istog, kazerma “Minatori” në Mitrovicë, kazerma “New Born” në Gjilan.

Kandidatët që kanë bërë ankesë gjatë fazës së ankesave pas publikimit te listës fillestare, atyre që ju pranohet ankesa, testi për ata do të mbahet prej datës 10.12.2021.

Kandidatët që bëjnë ankesë për testin fizik, e që ju pranohet ankesa, ritestimet do të mbahen nga data 08.12.2021.

Listën me orarin dhe vend lokacionin e testimeve mund ta gjeni KËTU.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë