Loading…

Kandidatët mbyllin fushatën për kryetar të Drenasit

  • 02/12/2016 | 08:57

Kandidatët mbyllin fushatën për kryetar të Drenasit

Ramiz Lladrovci i Partisë Demokratike, Isa Xhemajlaj nga Nisma për Kosovën, Bedri Nika nga Lidhja Demokratike, Elmi Thaçi nga Aleanca Kosova e Re, Vehbi Berisha nga Partia Fjala dhe Xhavit Drenori si kandidat i pavarur do ta kenë ditën e fundit për t’i bindur qytetarët e Drenasit për votë.

Sot, do përfundoj pesëditëshi i fushatës që ata kishin të caktuar nga Komisioni Qendror Zgjedhor për këto zgjedhje të jashtëzakonshme.

Nisma për Kosovën dhe Partia Demokratike tashmë kanë lajmëruar se do të mbajnë tubimet e fundit ku edhe do të mbyllin fushatën. Nisma do të mbajë atë në orën 14:00 ndërsa Partia Demokratike e Kosovës e ka lajmëruar tubimin përmbyllës për në orën 18:00.

Kujtojmë se në këtë garë nuk po marrin pjesë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë