Loading…

Kamarieri i presidencës tregon se si i shërbente Ibrahim Rugovës: Njëherë Coca Cola pastaj kafe

  • 24/05/2021 | 18:04

Kamarieri i presidencës tregon se si i shërbente Ibrahim Rugovës: Njëherë Coca Cola pastaj kafe

Mehdi Malaj, kamarier në presidencë ka rrëfyer se si i shërbejnë presidentit të vendit.


I ftuar në emisionin Frontal në T7 me Arsim Lanin, ai tregon se kafen e parë në presidencë ia ka shërbyer ish-presidentit Ibrahim Rugova në vitin 2004.

Malaj thotë se të Rugova gjithmonë është shërbyer paraprakisht Coca Cola pastaj kafja.

E kafja e pëlqyer e Rugovës sipas tij ka qenë expresso.

“Me presidentin Rugova ka qenë ndjenjë shumë e veçantë. Presidentin Rugova e kam shërbyer për herë të parë në bufen e Kuvendit në vitin 2004. Rugova është shërbyer njëherë me Coca Cola pastaj me kafe. Rugova ka pirë expresso”, ka thënë ai.

Malaj tregon se para se të hyjnë kamarierët në vendin ku qëndron presidenti, ata kontrollohen, ndërsa kanë përgjegjësi të madhe gjatë shërbimit.

Ndërsa thotë se pas shërbimit e ka pasur mundësinë ndonjëherë që të flet edhe me Rugovën.

“Kamarieri si të dalin mediat, vazhdon me procedura e kamarierit që mund të zgjasin varësisht nga numri i delegacionit. Kur ka mysafirë të nivelit të lartë kërkohet më shumë përgjegjësi”, ka deklaruar ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë