Loading…

‘Kam me dal jashtë ty me të qit në selamet’: Rrëfim i jashtëzakonshën i nënës së Marigona Osmanit, që dyshohet se u vra nga i dashuri i saj

  • 04/02/2022 | 20:44

‘Kam me dal jashtë ty me të qit në selamet’: Rrëfim i jashtëzakonshën i nënës së Marigona Osmanit, që dyshohet se u vra nga i dashuri i saj

Vitin që lamë pas vrasja brutale e Marigona Osmanit nga Ferizaj tronditi gjithë Kosovën, e më gjerë. 18 vjeçarja dyshohet që u troturua deri në vdekje nga Dardan Krivavqa, i dashuri i saj, shkruan Gazeta Metro.


Në një dokumentar të Trënelina Ramadanit, nëna e Marigonës, Valdetja flet për herë të parë dhe eskluzivisht për shumë gjëra që deri tani nuk janë thënë në publik.

Marigona Osmani  ishte fëmija i parë i qiftit nga Ferizaj Valdete e Muhabi  Osmani. Si fëmija i parë e gëzonte dashurinë e gjithë familjes. Nëna e saj Valdetja thotë se, lidhja me të ishte shumë e fortë, ndoshta edhe për shkak të natyrës së saj të butë bënte që rrethi familjarë ta trajtonin me shumë dashuri e përkrahje.

“Fëmija I parë qysh gëzohësh unë I kam edhe tre tjerë por nashta ajo ish kanë për atë dyja se di ajo u kanë elhem për varrë. Kurrë një llaf sma ka kthy e pata ba si shoqe dalshmi me ta nuk e di u kanë si  emadhe gjithë më ka ndihmu shumë   kur dalshmi qet kohën e fundit më thojke oj mam si ti baj 18 vjet ka me ia nis me punu edhe ska me u martu pa I ba senet e mia ka me dal jashtë ty me të qit në selamet”, thotë me lotë në sy Valdetja.

Marigona në vitin 2021 kishte mbushur 18 vjet dhe ishte në përfundim të shkollës së mesme eknomike në Ferizaj. Nëna e saj, thotë se, Marigona nuk ishte fëmijë problematik, por nga fundi i vitit shkollorë një telefonatë nga shkolla, kishte ngritur shumë dyshime te nëna e saj.

Ndiqeni rrëfimin eskuziv të saj:

,/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë