Loading…

Kalon problemi i kacafyetjes në mes të zyrtarëve të VV’së dhe PDK’së në Prizren

  • 11/06/2017 | 18:20

Kalon problemi i kacafyetjes në mes të zyrtarëve të VV’së dhe PDK’së në Prizren

Pas raportimeve se në shkollën “Motrat Qiriazi” në Prizren ka ndodhur një kacafytje mes disa anëtarëve të PDK-së dhe Vetëvendosjes, Kryetari i Qendrës së Vetëvendosjes Artan Abrashi ka konfirmuar rastin në fjalë duke thënë se personat tashmë janë larguar dhe se kjo çështje është rregulluar.


“Po sipas informacioneve që kemi marrë, gjithmonë duke u bazuar në deklarata të vëzhguesve, këtu ka ndodhur një incident ku disa persona janë futur nëpër dhomat e votimit, persona këta të cilët kanë qenë të pajisur me bexha fallso dhe kanë bërë presion ndaj votuesve”.

“Ne kemi informuar përfaqësuesin tonë në KKZ i cili menjëherë ka ardhë në vend të ngjarjes dhe besoj se kjo çështje tashmë është rregulluar”.

“Ata persona nuk janë parë më, bexhat të cilët i kishin, nuk ishin bexha valid të çfarëdo forme që lëshon KQZ-ja”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë