Loading…

Kalon në Kuvend buxheti për 2017’ën

  • 23/12/2016 | 01:31

Kalon në Kuvend buxheti për 2017’ën

Pas shumë mosmarrëveshjeve në mes të partnerëve të koalicionit qeveritar, është votuar buxheti për vitin e ardhshëm, shkruan Gazeta Metro.


Buxheti për vitin 2017 u votua tek mas arritjes së marrëveshjes për ndryshimet e ligjit që i ka kërkuar PDK’ja. Kjo marrëveshje u arrit pak minuta para mesnatës së ditës së enjte.

Për buxhetin e 2017’ës kanë votuar 77 deputetë. 69 kanë qenë për, 7 kundër, ndërkaq 1 deputet ka abstenuar.

Siç është thënë nga Qeveria, Kosova vitin e ardhshëm do ta ketë buxhetin më të lartë në histori, që mbërrin 2 miliardë euro./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë