Loading…

Kalendari kulturor ‘Peja 2017’ (Foto)

  • 07/02/2017 | 18:19

Kalendari kulturor ‘Peja 2017’ (Foto)

Është prezantuar kalendari kulturor “Peja 2017” ku përfshihen të gjitha aktivitete kuturore në qytetin e Pejës.


Objektivat themelore te RrOK Pejë përfshijnë: pasurimin e jetës kulturore , ngritjen e cilësisë së aktiviteteve ekzistuese kulturore, përmirësimin e politikave kulturore në nivel komunal, krijimin e partneritetit me institucionet në nivel lokal, nxitjen e qytetarisë aktive, promovimin e trashëgimisë , strukturimin e ofertës kul turistike, ngritjen e kapaciteteve njerëzore, menaxhimin e decentralizuar të kulturës.

20170207163830653

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë