Loading…

Kajtazi për Sveçlen dhe Kurtin: Për keqardhje, Qeveria me këto veprime po e përkeqëson situatën në Veri

  • 07/12/2022 | 23:12

Kajtazi për Sveçlen dhe Kurtin: Për keqardhje, Qeveria me këto veprime po e përkeqëson situatën në Veri

Gazetari, Vehbi Kajtazi duke folur për ngjarjet në veri, ka kritikuar ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla si dhe Qeverinë Kurti, që sipas tij po e përkeqëson situatën në veri, shkruan Gazeta Metro.


Sipas Kajtazit sot Sveçla është për keqardhje dhe krejtësisht jo profesionist.

“Për keqardhje, totalisht jo profesionit. Vetëm prokuroria mund te klasifikoje nëse janë veprime terroriste”, tha Kajtazi.

Ai tutje pyeti se përse nuk po i arreston Sveçla këta persona meqë e din se kush janë këta ‘kriminel’. Dhe se këto veprime të Kurtit në Veri të vendit vetëm po e përkeqëson situatën.

“Pse s’po i arreston ata persona nëse e din kush janë ata. Kemi mbetur në një situatë ku të gjitha këto veprime që po i ndërmerr qeveria Kurti, po e përkeqëson situatën në Veri. Kemi arritur në një situatë ku Republika jonë sfidohet në një pjesë të vendit”, tha tutje

Kajtazi tha tutje se zgjedhjet në veri nuk do të mund të mbahen për arsye të sigurisë dhe se Lista Serbe nuk është pjesëmarrëse në to./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë