Loading…

Kafsha misterioze ‘gjysmë breshkë’, ‘gjysmë gjarpër’ shkakton panik të madh

  • 18/02/2019 | 16:56

Kafsha misterioze ‘gjysmë breshkë’, ‘gjysmë gjarpër’ shkakton panik të madh

Banorët e një qyteti kinez janë tronditur nga një ‘peshk i çuditshëm’ që doli nga një liqen në një park popullor disa ditë më parë në këtë muaj, transmeton Gazeta Metro.


Një dëshmitar okulist u tha gazetarëve lokal se kur pa së pari pjesën e peshkut që dilte nga uji, dukej sikur ishte shpina e një breshke; por më pas e qoi kokën e saj dhe koka ngjante me atë të një gjarpri.

Është odentifikuae me emrin ‘Gar aligator’, një specie peshku me përmasa të mëdha nga Amerika Veriore dhe Qendrore

Peshku ishte parë me 9 shkurt në Parkun e Liqenit Baiyun në qytetin e Guangzhou. Një rojtar i parkut, i cili e pa kafshën dhe fotografonte, pretendonte se ishte i matur rreth dy metra dhe dukej ‘i çuditshëm’.

Kreu i ekipit të sigurisë së parkut tha: ‘Ne ishim tashmë të vetëdijshëm për ekzistencën e peshqve të çuditshëm para  datës 9 shkurt, por ajo kishte treguar shumë pak pjesë të trupit të saj nga uji, prandaj ne nuk ishim në gjendje ta identifikonim atë’.

Një roje I sigurisë tha se shpina e peshkut të quditshë dokej si e një breshke në ngjyrë të zezë, kur e qoi kokën ajo dukej si një kokë e gjarpërit./gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë