Loading…

Kadri Veseli rekord votash në Skenderaj, ja kush renditet pas tij

  • 12/06/2017 | 23:07

Kadri Veseli rekord votash në Skenderaj, ja kush renditet pas tij

Lideri i Partisë Demokratike, Kadri Veseli ka thyer rekord në komunën e Skënderajt duke marrë 12 mijë e 710 vota, mëson lajmi.net.


Pas tij renditet kandidati për deputet, Mërgim Lushtaku me 8 mijë e 560 vota.

Ndërsa kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj në këtë komunë ka marrë vetëm 1 mijë e 413 vota.

Me numrin më të vogël të votave ka mbetur lideri i Nismës, Fatmir Limaj i cili është votuar vetëm nga 319 qytetarë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë