Loading…

‘Ka panik, i kuptojmë rreziqet’: Presidenti ukrainas flet i shqetësuar për lajmet për pushtimin nga Rusia

  • 12/02/2022 | 15:14

‘Ka panik, i kuptojmë rreziqet’: Presidenti ukrainas flet i shqetësuar për lajmet për pushtimin nga Rusia

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka thënë se paralajmërimet për një sulm rus në vendin e tij po ngjallin “panik” duke kërkuar të shfaqen prova të forta të një pushtimi të planifikuar.


“Ne i kuptojmë të gjitha rreziqet. Ne e kuptojmë se rreziqet janë atje”, u tha Zelensky gazetarëve.

“Për momentin, armiku më i madh i popullit është paniku në vendin tonë. Dhe të gjitha këto informacione vetëm sa po shkaktojnë panik dhe nuk po na ndihmojnë”, tha ai.

“Nëse ju ose dikush ka ndonjë informacion shtesë në lidhje me një shans 100 për qind të një pushtimi, na jepni,” shtoi ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë