Loading…

Ka ndërruar jetë aktorja Mary Tyler Moore

  • 25/01/2017 | 23:10

Ka ndërruar jetë aktorja Mary Tyler Moore

Ka ndërruar jetë sot në moshën 80 vjeçare aktorja e njohur amerikane Mary Tyler Moore


Aktorja e njohur për rolet e saj në “The Mary Tyler Moore Show” dhe “The Dick Van Dyke Show”. Mary Tyler Moore  ishte e nominuar në “Oscar 1980” për aktoren më të mirë në filmin “Ordinary People”, dhe fituese e çmimit “Emmy”.

Aktorja ka lindur me 29 dhjetor të vitit 1936 dhe ka jetuar në Los Angeles. Mary Tyler Moore ka qenë një aktore novatore, producente dhe avokate e pasionuar për Fondacionin e Kërkimeve ‘Juvenile Diabetes’

Lajmin për vdekjen e saj e ka bërë të ditur publicisti i saj për BBC-në. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë