Loading…

‘Ka konsensus nacional për Haradinajn kryeministër’

  • 23/06/2017 | 19:06

‘Ka konsensus nacional për Haradinajn kryeministër’

Driton Lajçi, këshilltar i kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se ka njëfarë konsensusi nacional për Ramush Haradinajn kryeministër të vendit.


“Ka një koncensus nacional që Ramush Haradinaj të jetë kryeministër i vendit. Ai ka qenë i propozuar edhe nga VLAN-i për të marrë drejtimin e qeverisë”, tha Lajçi në Info Magazine të Klan Kosovës.

Ai më pas ka theksuar se zgjedhjet e 11 qershorit ishin të pashmangshme, sepse vendi nuk mund të vazhdonte me procese të shumta të bllokuara.

“Ne shkuam në zgjedhje sepse kishte ngecje të shumta në proceset në vend. Nuk mund të kalonte as demarkacioni, as procese tjera të rëndësishme”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë