Loading…

Ju që e keni rrugën andej: Duhet ta shihni këtë kolonë në Veterrnik |PAMJE

  • 19/03/2019 | 16:56

Ju që e keni rrugën andej: Duhet ta shihni këtë kolonë në Veterrnik |PAMJE

Komunikacioni në Prishtinë po vazhdon të jetë i stërngarkuar, e situatë më e keqe është në rrugën që shpie nga Lagja e Veternikut për në pjesët e tjera të kryeqytetit, transmeton Gazeta Metro.


Në një video të siguruar nga Gazeta Metro shihen kolonat e gjata të krijuara në rrugën Prishtinë-Ferizaj, kjo si pasojë e trafikut tejet të ngarkuar dhe veturat e shumëta që kalojnë në këtë pjesë.

Ashtu siç shihet nga pamjet, këto kolona kanë bllokuar totalisht lëvizjen e veturave.

Kujtojmë se nuk është hera e parë që shkaktohen kolona të gjata në këtë rrugë, ndërsa gjendje më e mirë nuk është në rrugët kryesore që shpien për në kryeqytet./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë