Loading…

Jozyrtare: 10 kandidatët e Vetëvendosjes që kanë marrë më së shumti vota

  • 13/06/2017 | 14:23

Jozyrtare: 10 kandidatët e Vetëvendosjes që kanë marrë më së shumti vota

Lëvizja Vetëvendosje ka arritur rezultat historik në zgjedhjet e së dielës, duke u renditur forca e dytë në vend me mbi 27 për qind të votave.


Partia e Albin Kurtit la pas LDK-në, parti kjo që për herë të parë që nga themelimi renditet e treta.

Lajmi.net nga burime brenda VV-së mëson se 10 kandidatët që kanë marrë më së shumti vota janë: Albin Kurti, Shpend Ahmeti, Dardan Molliqaj, Glauk Konjufca, Visar Ymeri, Aida Dërguti, Albulena Haxhiu, Rexhep Selimi, Dardan Sejdiu dhe Ismajl Kurteshi.

Një rezultat të tillë lajmi.net nuk ka mundur të konfirmojë në rrugë zyrtare as nga VV-ja e as nga KQZ-ja.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë