Loading…

Joe Biden njëjtë si Donald Trump, theu protokolin gjatë darkë G7 me Mbretëreshën Elizabeth

  • 15/06/2021 | 17:06

Joe Biden njëjtë si Donald Trump, theu protokolin gjatë darkë G7 me Mbretëreshën Elizabeth

Presidenti i SHBA’së Joe Biden, ashtu si paraardhësi i tij Donald Trump, theu protokollin mbretëror kur kolona e tij mbërriti në një pritje të darkës G7 pas Mbretëreshës Britanike Elizabeth, transmeton Gazeta Metro.


Delegacioni i Joe Biden me 18 makina arriti në Aiden Project pesë minuta pasi mbërriti Mbretëresha.

Mbretëresha arriti atje me Princin William dhe Kate dhe Princin Charles dhe Camilla dhe sipas protokollit, të gjithë mysafirët duhet të mbërrijnë përpara mbretëreshës për çdo rast zyrtar.

Sidoqoftë, ardhja e Biden pas Mbretëreshës Elizabeth nuk e prishi gjendjen e takimit dhe Mbretëresha zhvilloi një bisedë të përzemërt me Presidentin e Shteteve të Bashkuara.

Ish Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ndërkohë, shkeli dy herë protokollin mbretëror kur vizitoi Pallatin Buckingham.

Trump nuk e përshëndeti si duhet mbretëreshën, me përkuljen tradicionale të kokës, siç kërkohet nga udhëzimet zyrtare në faqen e internetit mbretërore. Melania gjithashtu nuk e përshëndetjen tradicionale femëror me gjunjë të përkulur./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë