Loading…

Jo zgjedhje të parakohëshme veç pse i është tek dikujt

  • 24/11/2016 | 18:14

Jo zgjedhje të parakohëshme veç pse i është tek dikujt

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri në një intervistë të dhënë për Gazetën Blic ka theksuar se partia e tij, nuk u frikësohet zgjedhjeve të parakohshme.


Mirëpo, sipas tij, nuk ka nevojë që vendi të shkojë në zgjedhje pse i teket dikujt.

I pari i Gjilanit, ndër të tjera në këtë intervistë ka theksuar se mospajtimet për buxhetin, nuk do të kenë ndikim direkt në funksionimin e koalicionit PDK- LDK.

“Mendoj se kjo është e tejkaluar. Buxheti për herë të parë pas vitit 2008 shkaktohet me një rritje të ndjeshme buxhetore prej mbi 2 miliard euro dhe minimalsiht i përmbushë kërkesat nga sektorët e ndryshëm në Kosovë”, ka theksuar Haziri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë