Loading…

Jo veç Serbia, e pëson edhe një shtet: Do të paguajnë 100% taksë

  • 21/11/2018 | 15:11

Jo veç Serbia, e pëson edhe një shtet: Do të paguajnë 100% taksë

Qeveria e Kosovës vendosi sot që vendimin e para dy javësh ta ndryshoj, duke rritur kështu taksën doganore nga 10%, në 100% të vlerës së produktit.

Vendimi u mor sot dhe jehonë iu dha taksës së vendosur ndaj shtetit serb, shkruan gazetametro.net.

Mirëpo, kjo taksë prekë edhe shtetin boshnjak, të cilët bashkë me Serbinë do të duhet të paguajnë taksë 100% të çmimit të produktit në Doganat e Kosovës.

Ky vendim erdhi pas ashpërsimit të fushatave të egra të Serbisë ndaj shtetit të Kosovës, por që preku edhe Bosnjën.

Për vendimin ndaj Bosnjës, më herët kryeministri Haradinaj ishte arsyetuar se edhe ata nuk po tregohen konstruktiv me shtetin kosovar./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë