Loading…

Jo kauza politike për një rast tragjik

  • 15/11/2016 | 23:37

Jo kauza politike për një rast tragjik

I pari i qeverisë, Isa Mustafa ka bërë thirrje që mos të ndërtohen kauza politike për një rast tragjik [Astrit Deharin] dhe se të presin institucionet e autorizuara me ligj ta thonë fjalën e tyre.

“Evërteta nuk përcaktohet me akuza e zhurmë dhe ngulfatje të opinionit, por me fakte shkencore e profesionale”, ka shkruar kryeministri në Facebook.

Ai ka shtuar se “atyre që u ngutet, mund të kenë arsyet e tyre, por institucionet shtetërore duhet të punojnë me themel, të jenë të sakta e transparente, ta thonë të vërtetën dhe ta marrin përgjegjësinë për të gjeturat e tyre”./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë