Loading…

Jo banesa për pushtetarët, por për ata që kanë nevojë

  • 08/02/2017 | 16:53

Jo banesa për pushtetarët, por për ata që kanë nevojë

Kontratat e banesave të komunës së Prishtinës që deri më tani kanë qenë të lidhura dhe janë shfrytëzuar nga disa ish – drejtor dhe asamblistë të komunës nuk do të vazhdohen më, pas një vendimi që ka marrë Komuna e Prishtinës.


Ngaqë, sipas kryetarit të Prishtinës ato banesa do të ndahen për njerëzit në nevojë.

“Po ashtu sivjet i skadojnë kontratat e banesave të komunës ish drejtoreve e asamblistëve të komunës. Ato nuk do ti ndajmë për pushtetarë, pra aty do ti vendosim rastet sociale. Jo banesa për ata që i kanë punët mirë, por banesa për ata që kanë nevojë”, ka shkruar Ahmeti në rrjetin social Facebook.

Po në këtë publikim Ahmeti tregon se në Prishtinë janë 329 familje në nevojë për strehim, që tashmë 50 prej tyre do të strehohen në këtë vit.

“Në planin tonë për banim special do ti strehojmë të gjitha familjet ne 5 vitet e ardhshme. Po ashtu fillojmë edhe programin për banimin e përballueshëm për punëtorët e sektorit publik me dy modele te cilat do ti pilotojmë sivjet”, shkruan Ahmeti./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë