Loading…

Jevtic: Lista serbe nuk heqë dorë nga Asociacioni

  • 16/03/2017 | 20:09

Jevtic: Lista serbe nuk heqë dorë nga Asociacioni

Lista serbe nuk do të heqë dorë nga formimi i Asociacionit të komunave serbe dhe nga ajo që është marrë vesh në Bruksel, ka deklaruar sot ministri për komunitete dhe kthim në qeverinë kosovare Dalibor Jevtic.

Ai në tribunën e Qendrës për politikë publike ndërkombëtare me titull “pikëpamjet dhe perspektivat e Asociacionit” në fakultetin për diplomaci dhe siguri ka thënë se ky është qëndrim politik i përfaqësuesve serb në Kosovë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë