Loading…

Jeremic: Perëndimi s’po ia kthen shpinën Vuçiqit shkaku i Kosovës

  • 19/03/2019 | 10:43

Jeremic: Perëndimi s’po ia kthen shpinën Vuçiqit shkaku i Kosovës

Presidenti i Partisë Popullore Vuk Jeremic ka thënë se Perendimi nuk do ‘t’ia shoh shpinën Vuçiqit’, deri sa nuk e mban premrimin për marrëveshjen me kosovën, transmeton Gazeta Metro.


Kjo marrëveshje synon që Kosova “e vetëshpallur” do të bëhet anëtare e Kombeve të Bashkuara, ndërsa Serbia përfundimisht dhe në mënyrë të pakthyeshme do të heqë dorë nga Kosova.

Jeremic në një deklaratë për RT e Vojvodinës tha se “të gjitha kërkesat e opozitë të cilët protestojnë nëpër gjithë Serbinë janë me emërues të përbashkët – dorëheqja e presidentit të shtetit Aleksandar Vuçic me marrëveshje për zgjedhje fer dhe demokratike.

Ai tha se nëse kjo kërkesë nuk plotësohet deri më 13 prill, atëherë është i mundur radikalizmi i protestave në kuptimin e mosbindjes qytetare me ç‘rast ndërpritet mësimi nëpër universitete dhe bllokohen trafiku dhe institucionet”./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë