Loading…

Jemi në pritje të listave për të përcaktuar shkallën e invaliditetit të veteranëve

  • 09/02/2017 | 11:24

Jemi në pritje të listave për të përcaktuar shkallën e invaliditetit të veteranëve

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, gjatë seancës së sotme parlamentare ka thënë se Komisioni mjekësor për përcaktimin e shkallës së invaliditetit të kategorive të dala nga lufta do të themelohet pasi të formohet lista përfundimtare për njohjen e statusit të dëshmorit, invalidit dhe veteranit.


Abrashi ka thënë se këto lista ende nuk janë pranuar dhe se si Ministri janë në baza ditore në kontakt me shoqatat e veteranëve të luftës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë