Loading…

Java e parë e pranverës, do jetë me diell

  • 20/03/2017 | 08:57

Java e parë e pranverës, do jetë me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) në parashikimin e motit për pesë ditët e ardhshme ka bërë të ditur se java e parë e pranverës do të filloj me mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-8 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 19-23 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të jetë normale me tendencë të ngritjes për 1-4 milibar. Do të fryjë erë kryesisht nga  juglindja ,e lehtë deri mesatare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë