Loading…

Jashari: Të jemi të bashkuar çdo ditë, e jo vetëm në përvjetore

  • 24/03/2019 | 13:14

Jashari: Të jemi të bashkuar çdo ditë, e jo vetëm në përvjetore

Vëllai i komandantit legjendar Adem Jashari, Rifat Jashari ka tënë se bashkimi i të gjithëve duhet të bëhët çdo ditë dhe jo vetëm në përvjetore, transmeton Gazeta Metro.

Në 21-vjetorin e “Epopesë së Dukagjinit”, Jashari tha se në ditët më të vështira, luftëtarët morën guximin që t’ia kthejnë armët armikut./EO

“Në ditët më të vështira morrrën guximin që t’ia kthejnë armët ushtrisë serbo sllave. Falë luftës tyre jemi këtu ku jemi. Iu lutem të gjithëve që jo vetëm në përvjetorë por gjithmonë të rrimë bashkë kështu si sot”, tha Jashari.

Jashari në manifestimin për Epopenë e UÇK’së në Dukagjin që u mbajt në Gllogjan tha se fal gjakut të dëshmorëve e gëzojnë lirinë../gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]t
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë