Loading…

Jashari: Nuk doja ta vrisja Vllasin

  • 14/03/2017 | 17:40

Jashari: Nuk doja ta vrisja Vllasin

Murat Jashari i dyshuari për plagosjen e avokatit Azem Vllasi e ka pranuar se ka pasur për qëllim ta lëndojë atë.


Në seancën për caktim te masës megjithatë nuk ka pranuar se ka tentuar ta vrasë, raporton KTV.

Këtë ka thënë se e ka bërë për shkak të bindjes politike të Vllasit.

Avokati i tij, ka thënë se ka kërkuar nga Gjykata që t’i kryhet një ekzaminim psikik sepse konsideron se ai ka probleme dhe nuk e ka bërë këtë me vetëdije.

Jashari dje kishte plagosur avokatin Vllasi para banesës së tij në qendër të Prishtinës.

Përpos tij, Policia ka arrestuar edhe dy persona të tjerë për këtë rast.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë