Loading…

Japonia shënon rritje rekord të numrave të të infektuarve me koronavirus

  • 18/11/2020 | 11:17

Japonia shënon rritje rekord të numrave të të infektuarve me koronavirus

Numri i të prekurve me COVID-19 në Tokio gjatë 24 orëve të fundit ka arritur një rekord prej 493, numri më i lartë që nga 1 gushti.


Autoritetet e qytetit po shqyrtojnë situatën nëse do të shtrëngojnë masat anti-covid.

Një javë më parë, autoritetet japoneze kishin paralajmëruar për mbërritjen e valës së tretë të COVID-19.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë