Loading…

Jahjaga flet pas ‘oops’: Nga emocionet harrova kundër kujt po luan Kosova

  • 11/09/2018 | 09:14

Jahjaga flet pas ‘oops’: Nga emocionet harrova kundër kujt po luan Kosova

Ish presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka shkruar pas përfundimit të ndeshjes mes Kosovës dhe Ishujve Faroe. Ajo me këtë rast ka uruar të gjithë që loja e parë që bëri edhe inaugurimin e stadiumit “Fadil Vokrri” u përmbyllë me fitore, emocione e gëzime.

Ajo është arsyetuar se nga emocionet që kishte sot ka gabuar duke thënë në rrjete sociale se  Kosova ka luajtur ndaj Azerbejxhanit. Sipas saj, kjo ka pak rëndësi

“Loja e parë e Kosovës që inauguroi stadiumin e të madhit Fadil Vokrri u përmbyllë me fitore, emocione e gëzim. Djemtë sonte në bënë shumë krenarë. Urime fitorja, Kosovë!  PS Ndoshta na falet që nga emocionet harruam se kundër kujt luajti Kosova. Pak kishte rëndësi sonte”, ka shkruar Jahjaga në Instagram.

Ndryshe, Jahjaga në vend të Ushujve Faroe kishte shkruar se po e ndjek ndeshjen e Kosovës kundër Azerbejxhanit në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë