Loading…

Jabllanovic: Lista Serbe e mbështetur nga Beogradi është kriminale

  • 07/06/2017 | 21:52

Jabllanovic: Lista Serbe e mbështetur nga Beogradi është kriminale

Pas incidenteve në veri të vendit në mes të mbështetësve të partive politike serbe Kryetari i Parisë së Serbëve të Kosovës, Aleksandar Jabllanoviq tha se Lista Serbe e cila po mbështetet nga Beogradi është një listë kriminale.


Në një intervistë për televizionin publik, Jabllanoviq theksoi se kundërshtarët e tij nga komuniteti serb në Kosovë dhe Beogradi zyrtar po e sulmojnë atë dhe njerëzit e tij padrejtësisht.

“Në brendi të Listës serbe ekziston një strukturë kriminale e cila është e bërë nga njerëzit të cilët ikin prej ligjit në Serbi dhe fshihen në veri të Kosovës. Ata më nuk fshehën por shumë lirshëm shëtitën rrugëve, janë hy në biznes kriminal dhe në politikë”, tha Jabllanoviq.

“Tani kemi ardhë në një situatë kur institucionet e Republikës së Serbisë na kërcënohen neve. Pse ndodh kjo, sepse ne kemi qëndrime të ndryshme nga ato institucione”, tha ai.

“Mendoj se për ne serbët në Kosovë problemi më i madh është Lista Serbe dhe mendoj se do ta zgjidhim këtë problem më 11 qershor”, tha Jabllanoviq.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë