Loading…

Ja si reagoi Putin kur atletët e Ukrainës parakaluan në Lojërat Olimpike Dimërore

  • 05/02/2022 | 19:58

Ja si reagoi Putin kur atletët e Ukrainës parakaluan në Lojërat Olimpike Dimërore

Presidenti rus Vladimir Putin duket se u shtir që ishte në gjumë kur atletët e Ukrainës mbërritën të premten në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike Dimërore në Pekin.


Sipas medieve të huaja, Putin mori pjesë në ceremoninë e hapjes, pavarësisht se atletët rusë u ndaluan nga aktiviteti për shkak të implementimit të barnave.

Ai po qëndronte ulur me krahët e tij të mbledhura dhe mbylli sytë për disa sekonda në TV derisa atletët ukrainas hynin në stadiumin e Folesë së Zogjve.

Momenti vjen mes frikës se Putini do të pushtojë Ukrainën, gjë që ka çuar në bllokimin më të keq me Perëndimin që nga Lufta e Ftohtë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë