Loading…

Ja si ka vendosur Adnan Januzaj përfundimisht për të ardhmen

  • 26/01/2022 | 17:48

Ja si ka vendosur Adnan Januzaj përfundimisht për të ardhmen

Adnan Januzaj do të vazhdojë ta veshë fanellën e Real Socidad në La Liga dhe ky lajm është konfirmuar nga ‘El Chiringuito TV’


Sipas JUGONES, Januzaj ka pranuar të rinovojë kontratën me Sociedadin deri më 2025, pavarësisht se për të janë interesuar edhe disa klube në Premierligë dhe në La Liga.

26-vjeçari është pjesë e Sociedad që nga viti 2017, kur u ble nga Manchester United, pas dy viteve huazimi, fillimisht te Borussia Dortmund e më pas te Sunderland.

Ai deri më tani ka bërë 153 paraqitje me Sociedadin, ka realizuar 22 gola dhe ka dhuruar shumë asiste.

 

 

 

 

 

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë