Loading…

Ja si i shpenzon Meghan Markle 56 mijë dollarë që të jetë në top formë

  • 28/05/2022 | 22:41

Ja si i shpenzon Meghan Markle 56 mijë dollarë që të jetë në top formë

Meghan Markle duket bukur kudo, në çdo dalje publike dhe kjo, në fakt, i kushton “shtrenjtë” (të paktën për ne). Plot 56,000$ të shpenzuara në mënyrën më të mirë.


Sipas “The Tig”, Marke thotë se ka lindur dhe është rritur në Los Angeles dhe si një vajzë nga Kalifornia, e cila ka jetuar mes mirëqenies, plazheve dhe disa avokadove tek-tuk, përkujdesja dhe ndjesitë pozitive janë një stil jetese.

Si i shpenzon ajo kaq shumë para?

1. Me pilates

Markle është një fanse e zjarrtë e pilates dhe thotë se “trupi yt ndryshon menjëherë. Bëj 2 seanca pilates dhe do ta shohësh diferencën”.
Në një intervistë me “Women’s Health”, Megan zbuloi se më më parë ndiqte klasat e mikut të saj Heather Dorak në Kaliforni, ndërsa momentalisht ka një pajisje “Megaformer” në shtëpi.

2. Suplemente ushqimore

Megan ka një dollap të tërë me suplemente ushqimore, kapsula, vitamina dhe gjithçka i duhet për shëndetin fizik, mendor dhe shpirtëror.

3. Vitamix

Më shumë se me paratë, kjo lidhet me trupin e saj. Megan është adhuruese e lëngjeve të freskëta, veçanërisht me fruta apo perime jeshile. Madje, ajo thotë shpesh, se në mëngjes, lëngjet e frutave i japin më shumë energji se një kafe.

4. Sauna

Megan e ka thënë shpesh se djersa i heq toksinat e trupit. Përfitimet e saunës janë fantastike, pasi përmirëson pamjen, organizmin dhe ndikon pozitivisht në trurin tonë.

5. Akupunkturë

Dukesha beson shumë në fuqinë e akupunkturës dhe pas lindjes së Archie, kryen seanca të rregullta. Gjithashtu, ne dimë edhe specialistin e saj: Ross Barr, i mirënjohur në botën e V.I.P-ve.

*Akupunktura është një mjekim i lashtë, i cili rrjedh nga kultura aziatike dhe konsiston me terapi përmes gjilpërave të posaçme, të cilat ngulen në vende të ndryshme të trupit për të lehtësuar dhimbjen. Kjo metodë sjell një sërë përfitimesh.

6.Shkrimi

Një nga praktikat më të thjeshta për mirëqenien mendore është edhe hedhja në letër e emocioneve, përvojave dhe mendimeve. Megan thotë se kjo e ndihmon shumë me reflektimin dhe i jep gjithmonë një perspektivë rreth situatave jetësore.

7. Terapia

Shëndeti mendor është kryesori! Megan i jep rëndësinë e duhur me seancat e terapisë.

8. Terapia LED Light

E përdor Kim Kardashian, Victoria Beckham dhe shumë vajza të tjera që dinë të shkëlqejnë. Sigurisht, nuk mund t’i rezistojë as Megan, e cila e praktikon rregullisht.

*Terapia LED Light – kjo terapi përdoret për kujdesin ndaj lëkurës dhe aplikohet me gjatësi të ndryshme të valëve të dritave blu dhe të kuqe.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë